Pinus pinea ´Silver Crest´ - piniová borovice

VENKOVNÍ ROSTLINY » Jehličnany

Cena s DPH:220.00 Kč
Cena bez DPH:220.00 Kč
Dostupnost:Skladem
ks

Piniová borovice Pinus pinea ´Silver Crest´ zapěstovaná ve vegetačním kontejneru. Patří mezi pinie, typické borovice s širokou deštníkovitou korunou, které hojně rostou ve Středozemí. Nová odrůda však není tak mohutná a patří mezi jehličnany, které se výborně vyrovnají s růstem v nádobách i pobytem v interiéru.

Zvláštností letošní novinky jsou namodrale vybarvené jehličky, u borovice velmi nezvyklý efekt. Přidejme ještě další dobrou vlastnost – v interiéru jehličí neopadává. Modré zabarvení není trvalé, do třech let se postupně mění na typické tmavě zelené. Časem se podoba rozčepýřené borovičky bude měnit do typické kulovité, ale roste skutečně velmi velmi pomalu.

Pinii ´Silver Crest´ můžeme pěstovat také v zimních zahradách a na léto dát v nádobě do zahrady, nebo na balkon či terasu. Chceme-li ji později trvale pěstovat venku, není to problém v nižších a chráněných polohách, dobře snáší mráz až do cca 20 stupňů. Osvědčila se jako přenosná rostlina – v létě na zahradě, v zimě na chladné chodbě, v zádveří či hale.

Nároky má podobné jako další borovice. Vyhovuje ji slunečné místo a dokonce snese dílčí přísušek. Opět další vlastnost, kterou oceníme při pěstování v nádobách. V sezoně pak spolehlivě snáší i slunce na balkoně nebo terase. Potřebuje dobře propustnou půdu, například substrát pro jehličnany obohacený pískem nebo perlitem. Na dno nádoby dáme drenáž. Nikdy ji nenecháváme déle stát ve vodě, přemokřený substrát kořenům neprospívá.