Sukulenty, listové kaktusy

Cleistocactus samaipatanus

Cena:390.00

Cleistocactus samaipatanus
Krásný převislý kaktus, kvteoucí tmavě růžově.

Haworthia West jogoo

Cena:99.00

Haworthia "West Jogoo" (Haworthia pentagona) je původní zelená rostlina s listy shromažďujícími vodu. Květy se mohou objevovat po celý rok. Rostlina upřednostňuje pokojovou teplotu a velice světlé místo bez přímého poledního slunce. Při pravidelné zálivce vám připraví dlouhé potěšení.

Místo:
Světlé až slunné
Aktuální výška rostliny:
20 - 30 cm
Velikost květináče:
12 cm

Jatropha podagrica - Dávivec odulý

Cena:399.00

Dávivec odulý je vytrvalá, jednodomá sukulentní rostlina zajímavého vzhledu, s nápadnými oranžově červenými květy. Je jedním z mnoha tropických druhů rodu dávive

Tato netypická pokojová rostlina tvoří lahvový kmínek, který je přes zimu holý. Na jaře však začíná obrůstat širokými, pěti- nebo trojlaločnatými listy s dlouhým řapíkem, které mohou být až 30 cm široké. Na dlouhých stoních tvoří korunku drobných květů červené barvy, které se často na holém kmínku objevují ještě před listy. Květy vydrží na rostlině po většinu roku.

Rhipsalis mesembryanthemoides - Věšák kosmatcovitý

Cena:160.00

Pochází z Ameriky, Afriky a Srí Lanky. Ač se to nezdá, jedná se o primitivní epifytní formu kaktusu. Stonky jsou článkovité, převislé, bez trnů, max. řídce štětinaté. Sbírku R. naleznete v Liberecké botanické zahradě.

Kvete v období velikonoc. Pěstujte při teplotách 18 - 20°C v létě a na zimu snižte teplotu na 15 - 17°C. Má rád dostatek světla, ovšem bez přímých slunečních paprsků. Substrát by měl zůstat stále vlhký. Dobré je i dopřát rostlině rosení. Po odkvětu zálivku zmírněte a přes zimu ještě více. Pouze dohlédněte, aby substrát nevyschl zcela. Přesazujte po odkvětu do substrátu s kyselejším pH 4,5 - 6. Doporučená skladba zeminy je stejný díl drnovky, listovky, rašeliny a hrubšího písku. Na dno květináče umístěte drenáž.