Lippia dulcis - Aztécký cukr

OVOCNÉ DŘEVINY, STROMKY A KEŘE » Byliny a léčivé rostliny

Cena s DPH:79.00 Kč
Cena bez DPH:79.00 Kč
Dostupnost:Skladem
ks

Rostlina je také dekorativní v závěsných květináčích, koších a truhlících, protože vytváří krásné převisy. Pěstujeme ji jako přenosnou rostlinu, od jara do podzimu na slunečném místě v zahradě. Při prvním poklesu teplot v říjnu ji přemístíme do bytu na světlé místo,kde přezimuje při pokojové teplotě, ale bez problémů toleruje i teplotu 8 - 10°C při mírné zálivce. Na jaře doporučujeme obměnit substrát, který by měl být propustný, hlinito-písčitý. Vzhledem k bujnému růstu hojně zaléváme a přihnojujeme po celou vegetaci.

Použití:

Dále se přidává do salátů nebo rozmělněné listy se používají do moučníků, bábovek, buchet apod. Na zimu si listy nasušíme v létě.
I když se tato rostliny používá jako náhražka cukru, neobsahují žádné kalorie.Tento druh aztéckého cukru je speciálně vyšlechtěn,aby neobsahoval kafrovou příchuť.Ve Střední Americe je doporučována při léčbě nemocí průdušek a kašle.

Její sladce chutnající listy příjemně voní , používají se ke slazení čaje a jiných nápojů. Dále se přidává do salátů nebo konzumována jako cukroví.Sladivost rostliny vzrůstá pokud má rostlina dostatek slunce a nasuší se.