OVOCNÉ DŘEVINY, STROMKY A KEŘE

Lippia dulcis - Aztécký cukr

Cena:79.00

Rostlina je také dekorativní v závěsných květináčích, koších a truhlících, protože vytváří krásné převisy. Pěstujeme ji jako přenosnou rostlinu, od jara do podzimu na slunečném místě v zahradě. Při prvním poklesu teplot v říjnu ji přemístíme do bytu na světlé místo,kde přezimuje při pokojové teplotě, ale bez problémů toleruje i teplotu 8 - 10°C při mírné zálivce. Na jaře doporučujeme obměnit substrát, který by měl být propustný, hlinito-písčitý. Vzhledem k bujnému růstu hojně zaléváme a přihnojujeme po celou vegetaci.

Použití:

Dále se přidává do salátů nebo rozmělněné listy se používají do moučníků, bábovek, buchet apod. Na zimu si listy nasušíme v létě.

Amelanchier alnifolia var. Cusickii SMOKY (Fern.) - Muchovník

Cena:99.00

Amelanchier alnifolia var. Cusickii SMOKY (Fern.) - Muchovník

Je to odrůda vyšlechtěná z druhu Amelanchier alnifolia var. Cusickii. Tato odrůda má velké kulaté plody až 15 mm v průměru, dužina je velmi sladká a šťavnatá s výraznou chutí. Rostliny jsou velice plodné. Keř dorůstá výšky až 2,4 m a vytváří odkopky. Je to nejpoužívanější obchodní odrůda v Kanadě.

Americká borůvka Pink Blueberry

Cena:130.00

Konzumní zralost: červenec, srpen

Sklizeň: od poloviny července

Tvar plodu: ploše kulovité, velké

Barva plodu: růžová

Dužina: pevná s vynikající chutí a vůní

Balkónová nektarinka "Balkonela"

Cena:250.00

Prunus persica var. nucipersica "Balkonela"

Celková výška rostliny: 30 - 40 cm
Stáří rostliny: 1 - 2 roky
Velikost kontejneru: 13 x 13 cm

Jedná se o zakrslý, kompaktní stromek, s možností pěstování i v nádobách na balkónech a terasách. Má středně velké, žluto - červené až červené, lesklé, lysé plody střední velikosti se žlutou dužninou. Chuť je sladce navinulá, kořenitá a aromatická. Dozrává v 1. pol. srpna. Přes zimu je vhodné použit ochranu proti promrznutí (chvojí, juta. bílá textilie).

Borůvka azorská (pokojová) - Blau Perle

Cena:150.00

Borůvka azorská (pokojová) - Blau Perle
Azorská borůvka Blau Perle (balkonová, pokojová) je dekorativní i užitková. Dorůstá pouze do výšky okolo 50 cm. Na keříku dozrávají plody ve tvaru kapek postupně, od července až do září. Mají tmavěmodrou barvu, jsou lahodné, aromatické, dužina jemná, kořenitá. Rostlina má ráda slunění, od jara až do podzimu ji proto umístíme ven. Zimu přečká v chladné bezmrazé místnosti. Půdu vyžaduje kyselou s pH 4,5 - 5,5.

Fíkovník BROWN TURKEY mrazuvzdorný

Cena:129.00

Fíkovník BROWN TURKEY mrazuvzdorný, plodící sladké plody od konce července do prvních mrazíků.
Jeden z nejotužilejších fíkovníků, který v našich podmínkách i hojně plodí
Vyžaduje slunečné od severu chráněné stanoviště, má rád hodně vody, ale jako subtropická rostlina snese i sucho, lze pěstovat v nádobě a při silných mrazech uložit např. ve sklepě (při teplotě -10 až +10) nebo celoročně v zimní zahradě.

Goji

Cena:110.00

Nazývaný též jako elixír mládí, plody štěstí, vitaminová bomba. Samosprašná. I pro začínající pěstitele.

Konzumní zralost: září

Sklizeň: konec srpna, září

Tvar plodu: oválný, 1,5 cm dlouhý

Barva plodu: oranžovo-červená

Dužina: sladkohořká s drobnými semínky

Jiaogulan- pětilistý ženšen

Cena:89.00

Sazenice velké silné.
Jiaoguan je považován za jednu z nejprospěšnějších bylin světa. Lidový název Ženšen Pětilistý získal díky 4 x vyššímu obsahu účinných látek, než u klasického ženšenu. Popíjení čaje z lístků ženšenu pětilistého je velmi příjemný chuťový zážitek, podporuje imunitní systém, snižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje funkci jater a ledvin. Také zlepšuje fyzickou a psychickou kondici. Povzbuzující účinky jsou na rozdíl od kofeinu trvalé. Patří mezi adaptogeny (harmonizéry a antistresory) - příznivě ovlivňuje celý organizmus.
Příprava čaje je jednoduchá - stejně jako u klasického čaje. Používáme sušené lístky, nebo čerstvé. Ty můžete přidávat také do salátů.
Ženšen pětilistý je nenáročná, bujně rostoucí popínavá rostlina, vhodná k pěstování v nádobách s oporou, nebo v závěsných truhlících. Při této variantě pěstování před zamrznutím přenést domů a pěstovat celoročně. Můžete ho pěstovat i venku na záhoně. Je mrazuvzdorný. Při venkovním pěstování v zimě nadzemní část odumírá a na jaře znovu vyráží z kořenů.