VENKOVNÍ ROSTLINY

Aucuba japonica " Variegeta " - aukuba

Cena:170.00

Rostlina vysoká cca 40-50cm

Tato listy okrasná rostlina bývala určena spíše pro zahrady a terasy. Podařilo se však vypěstovat zakrslé odrůdy, které jsou určené pro bytové podmínky. Rostlina je oblíbená jak pro svojí nenáročnost na pěstování, tak pro své pestré listy, které nese. Tento stálezelený keř nese velké, vejčité, zašpičatělé listy, které mají vždy zelenou barvu a jsou poseté mnoha žlutými skvrnami. Pestrostí svých listů jsou velice podobné krotonům a velice často ho nahrazují, protože na rozdíl od něj jde o rostlinu velice vděčnou za každou péči. Rostlina tvoří nenápadné květy, z kterých se později objevují červené plody, za předpokladu, že vedle rostliny kvete současně jiná aukuba. Rostlina patří mezi dvoudomé, to znamená, že nese jen samčí nebo jenom samičí květy. Pokud chceme, aby rostlina tvořila plody, musí být pomocí štětečku opylena květy rostliny s opačným „pohlavím“.

Borůvka azorská (pokojová) - Blau Perle

Cena:150.00

Borůvka azorská (pokojová) - Blau Perle
Azorská borůvka Blau Perle (balkonová, pokojová) je dekorativní i užitková. Dorůstá pouze do výšky okolo 50 cm. Na keříku dozrávají plody ve tvaru kapek postupně, od července až do září. Mají tmavěmodrou barvu, jsou lahodné, aromatické, dužina jemná, kořenitá. Rostlina má ráda slunění, od jara až do podzimu ji proto umístíme ven. Zimu přečká v chladné bezmrazé místnosti. Půdu vyžaduje kyselou s pH 4,5 - 5,5.

Cypřišek tupolistý

Cena:149.00

Cypřišek tupolistý 'Nana Gracilis'
Jehličnan z čeledi cypřišovité a rodu cypřišek, který dorůstá 2 metrů výšky i šířky.

Hydrangea arborescens Annabele - Hortenzie stromečková

Cena:130.00

Hydrangea arborescens Annabele - Hortenzie stromečková
Vzrůst: 1 - 1,5 m (šířka až 1,5 m)

Květ: bílý

List: zelený, opadavý

Doba květu: srpen - září

Stanoviště: polostín

Hydrangea macrophylla 'Renate Steiniger' - velkokvětá hortenzie

Cena:130.00

Hydrangea macrophylla 'Renate Steiniger'
Vzrůst: 2 m

Květ: růžový

List: zelený, opadavý

Doba květu: červen - říjen

Stanoviště: polostín

Jalovec šupinatý - Juniperus squamata

Cena:145.00

Jalovec šupinatý
Juniperus squamata
Jehličnan z čeledi cypřišovité a rodu jalovec, který dorůstá 1 až 1,5 metru výšky a 2 metrů šířky.
Plazivý kultivar s ocelově modrými pichlavými jehlicemi, který celkem rychle roste. Tento keř má husté dlouhé větve, které se plazí po terénu a výborně ho zakrývají. Preferuje slunečnou polohu a propustné, mírně vlhké půdy, nepohrdne humóznějšími typy. Mrazuvzdornost je do – 34°C. Využití je zejména v pokryvu terénu a zpevnění svahů, dále se výborně hodí do skalek, vřesovišť, ale i nádob.

Jasmín nahokvětý 'Argenteomarginatum'

Cena:120.00

Jasmín nahokvětý 'Argenteomarginatum'
Jasminum nudiflorum
Tento opadavý, v podstatě metlovitě rostoucí keř se bez opory neobejde. Pokud není vyvázán k opoře, roste poléhavě. Kvete ještě před olistěním žlutými květy. Doba květu je přibližně od prosince do března. Větvičky má hranaté, zelené a na nich vstřícné trojčetné listy. Mívá problémy s namrzáním, takže je vhodné mu poskytnout zimní ochranu minimálně kořenů a vysazovat ho do chráněnějších poloh. Po namrznutí velmi dobře obráží.
Hodí se buď jako poléhavá pokryvná dřevina do zahrad i parků nebo se může vyvazovat k různým konstrukcím jako popínavka.

Mochna, Potentilla fruticosa red ace

Cena:69.00

Mochna, Potentilla fruticosa red ace
Tmavě oranžová Mochna, krásný drobný keřík do zahrady, na skalky.
Výška cca do 1m
Nabízené sazenice veliksti cca 30-40cm, většinou už s nasazeným květem.