POKOJOVÉ ROSTLINY

Aeschynanthus 'Mona Lisa'

Cena:170.00

velikost cca 30cm výška, plné poupat.

Teplota během vegetace cca 25 C.

Teplotu je třeba v zimě snížit na zhruba 15 C po dobu 4–5 týdnů. Tato změna teplot vyvolá kvetení.
Dá se dát do závěsu, kde bude dominantní a krásně dekorativní.
Pokojový druh, který výborně roste ve vlhčím vzduchu a při rozptýleném světle (asi půl metru od okna). Sázíme do běžné pokojové zeminy. V červnu můžeme dát letnit ven do polostínu. Nejlépe vyhovuje místo na spodní větvi stromu na severní straně. Zaléváme raději často, ranní rosa nestačí.

Austrocylindropuntia subulata - Opuncie větevnatá

Cena:85.00

Sloupovitý druh, v přírodě dorůstající 2-4 metry. V kultuře se dá rychlost růstu a velikost regulovat ponecháním v malém květináči, případně seříznutím. V polostínu a dostatečné zálivce se na vrcholu rostliny objeví jehlicovité listy. Naopak na slunci a suchu listy mizí, růst je pomalejší a vzhled kompaktní. Rostlina je vhodná pro začátečníky, protože lehce zvládá pěstitelské přehmaty. Jediné, co špatně snáší - jako valná většina kaktusů - je kombinace chladu a zálivky.

Camellia japonica - červená

Cena:240.00

Camellia japonica - Kamélie červená

velká rostlina cca 50cm a kvetoucí.

Clerodendron wallisii "prospero" - klerodendron, blahokeř

Cena:179.00

Vyžaduje během jara a léta teplé a světlé místo, od podzima do února je nezbytný zimní klid při teplotě 10 – 15 C. Vhodná do zimních zahrad.
Zemina běžná s příměsí hlíny. Substrát udržovat přiměřeně vlhký. Hnojení během vegetace spíše mírnější. Jarní řez je velmi vhodný kvůli zachování rozumné výšky a bohatšímu kvetení.
Odrůda " prospero " je keř se čistě bílými květy, v domácích podmínkách spíše převislá.

DICKSONIA antarctica - Diksonie antarktická

Cena:1690.00

DICKSONIA antarctica
Diksonie antarktická
Výška rostliny 100cm
Kontejner 26l
Nejznámější a nejmrazuodolnější stromová kapradina původem z Tasmánie. Vytváří vzpřímený kmen na jehož vrcholu vyrůstají tmavězelené široké listy, které mohou dosahovat délky přes 2m. Mrazuvzdorná do -10°C (starší rostliny) při pěstování ve volné půdě a zimním krytu.

Ficus lyrata - Houslolistý fikus

Cena:299.00

Velikost 80cm
Houslolistý fikus, nebo také Banjo Fíkus. Široké, lysé a obrovské listy ozdobí Váš dům či kancelář. Je to pokojový stromek, který vypadá velmi neobyčejně.
Fikus lyrata se svým vzpřímeným růstem je ideální rostlina pro interiéry. Lyrata může být kultivována do různých variant tvaru kmene: propletený, standartní nebo keřovitý. Jeho veliké listy rostou až do 30cm délky a 15-20cm šířky, při nedostatku světla jsou listy jemnější, delší a tmavě olivově zelené.

Haworthia West jogoo

Cena:99.00

Haworthia "West Jogoo" (Haworthia pentagona) je původní zelená rostlina s listy shromažďujícími vodu. Květy se mohou objevovat po celý rok. Rostlina upřednostňuje pokojovou teplotu a velice světlé místo bez přímého poledního slunce. Při pravidelné zálivce vám připraví dlouhé potěšení.

Místo:
Světlé až slunné
Aktuální výška rostliny:
20 - 30 cm
Velikost květináče:
12 cm

Jatropha podagrica - Dávivec odulý

Cena:399.00

Dávivec odulý je vytrvalá, jednodomá sukulentní rostlina zajímavého vzhledu, s nápadnými oranžově červenými květy. Je jedním z mnoha tropických druhů rodu dávive

Tato netypická pokojová rostlina tvoří lahvový kmínek, který je přes zimu holý. Na jaře však začíná obrůstat širokými, pěti- nebo trojlaločnatými listy s dlouhým řapíkem, které mohou být až 30 cm široké. Na dlouhých stoních tvoří korunku drobných květů červené barvy, které se často na holém kmínku objevují ještě před listy. Květy vydrží na rostlině po většinu roku.