POKOJOVÉ ROSTLINY

Adenium růžové, 10cm

Cena:190.00

Adenium, pouštní růže.
Malé v květináči 6cm.. Pokvete růžově.

Cycas Revoluta 60cm

Cena:490.00

Cycas revoluta

Rostlina vydoká 60cm
květináč 15cm

Rod cykasů patří k nejstarším žijícím rostlinám na Zemi. I když tato rostlina není palma, velmi se jí podobá a většina lidí ji i mezi palmami hledá. Ve skutečnosti je více příbuzný kapradinám. Má hnědý šupinatý kmen, připomínající u mladé rostliny tvarem ananas. Listy tvoří na širokém kmínku tmavě zelenou růžici.

Ficus lyrata - Houslolistý fikus

Cena:490.00

Velikost 80cm
Houslolistý fikus, nebo také Banjo Fíkus. Široké, lysé a obrovské listy ozdobí Váš dům či kancelář. Je to pokojový stromek, který vypadá velmi neobyčejně.
Fikus lyrata se svým vzpřímeným růstem je ideální rostlina pro interiéry. Lyrata může být kultivována do různých variant tvaru kmene: propletený, standartní nebo keřovitý. Jeho veliké listy rostou až do 30cm délky a 15-20cm šířky, při nedostatku světla jsou listy jemnější, delší a tmavě olivově zelené.

Hildewintera aureispina `Cristata XXL

Cena:220.00

Hildewintera aureispina `Cristata XXL
Květináčky 11cm, opravdu velké kousky.

Hildewintera colademononis, tzv Opičí ocásky

Cena:890.00

Hildewintera colademononis, tzv Opičí ocásky
Velký květináč v závěsu, květuschopný

Hildewintera colademononis, tzv Opičí ocásky

Cena:190.00

Hildewintera colademononis, tzv Opičí ocásky
Malý květináček 6cm

Jatropha podagrica - Dávivec odulý

Cena:399.00

Dávivec odulý je vytrvalá, jednodomá sukulentní rostlina zajímavého vzhledu, s nápadnými oranžově červenými květy. Je jedním z mnoha tropických druhů rodu dávive

Tato netypická pokojová rostlina tvoří lahvový kmínek, který je přes zimu holý. Na jaře však začíná obrůstat širokými, pěti- nebo trojlaločnatými listy s dlouhým řapíkem, které mohou být až 30 cm široké. Na dlouhých stoních tvoří korunku drobných květů červené barvy, které se často na holém kmínku objevují ještě před listy. Květy vydrží na rostlině po většinu roku.

Orchidej cymbidium hybrid - hnědá

Cena:690.00

Velikost rostliny 85cm, silná a plná odnoží.

Rod Cymbidium pochází sice také z tropů, ale jeho zástupci rostou ve vyšších nadmořských výškách na úpatích hor. Tam sice nemrzne, ale je tam výrazně chladněji než v lesích v nížinách. Chladno provází také vlhčí vzduch a hlavně značné množství rozptýleného světla.

Teplotní optimum během zimy se u těchto rostlin pohybuje přibližně v rozmezí 10-15 °C